Medycyna Estetyczna


Redukcja zmarszczek

OPIS ZABIEGU

Toksyna botulinowa blokuje bodźce z nerwów do mięśni twarzy. A działa tylko w obrębie tych mięśni, w które zaaplikowano preparat. Zapobiega to kurczeniu się mięśni, marszczeniu skóry – czyli powstawaniu zmarszczek. Efekt zabiegu ujawnia się stopniowo.

Jak to działa?


Toksyna botulinowa blokuje przewodzenie bodźców z nerwów do mięśni twarzy, działając tylko w obrębie tych mięśni, w które zaaplikowano preparat. Zapobiega to kurczeniu się mięśni, marszczeniu skóry – czyli powstawaniu zmarszczek. Efekt zabiegu ujawnia się stopniowo.

Na czym to polega?


Wstrzykujemy preparat w konkretne miejsce na twarzy. Używamy jednorazowej strzykawki z bardzo cienką igłą. Zabieg trwa od 15 do 30 minut, w zależności od powierzchni ostrzykiwanych miejsc.

Działanie toksyny botulinowej zaczyna być widoczne dopiero po około 3-4 dniach od zabiegu, natomiast tuż po nim na twarzy pacjenta nie widać żadnej różnicy. Pełny efekt zauważalny jest po jednym, dwóch tygodniach.

Jak długo utrzyma się efekt, czyli jak często trzeba zabieg powtarzać?


Działanie toksyny botulinowej widoczne jest po około 3 dniach od zabiegu, a efekty utrzymują się aż do 6 miesięcy. W związku z tym zalecamy powtarzanie zabiegu co pół roku. Im częściej pacjent powtarza zabieg, tym jego działanie utrzymuje się dłużej.

Ale nawet jeśli nie możesz powtórzyć zabiegu, Twoja skóra i tak skorzysta, bo pozostanie gładka, wypoczęta i elastyczna znacznie dłużej. Podczas działania botoksu skóra odpoczywa, nie wykonując ruchów marszczących (czoło, oczy), dlatego po ustaniu działania i tak wygląda lepiej i młodziej niż przed zabiegiem.

Sprawdz nasze cenyPrzejdź do cennika