Medycyna Estetyczna


Kwas hialuronowy

OPIS ZABIEGU

To polisacharyd, który w różnych stężeniach występuje w organizmie ludzkim. Będąc jednym z podstawowych składników skóry, odpowiada za utrzymanie odpowiedniego poziomu jej jędrności i nawilżenia. Jest również ważnym składnikiem budowy tkanki podskórnej, łącznej, a także mazi stawowej.

Zmarszczki (wysuszenie, delikatne linie, a także utrata objętości policzków czy warg) powstają na skutek zmniejszania się jakości i ilości cząsteczek kwasu hialuronowego w skórze. Dlatego tak chętnie wykorzystywany jest on w medycynie estetycznej, by wiązał cząsteczki wody i kilkukrotnie powiększał swoją objętość. Doskonale sprawdza się w wypełnianiu bruzd, fałdów, czy zmarszczek, a nawet w modelowaniu ciała.

W zależności od problemów, potrzeb, czy oczekiwań pacjenta, stosowany kwas różni się gęstością, twardością i innymi cechami. Do wygładzania zmarszczek np. stosuje się preparat syntetyczny (małe ryzyko wystąpienia alergii), który nie wymaga przeprowadzania testów skórnych. Ma postać niezwykle plastycznego, krystalicznego i elastycznego żelu, a wprowadzony do skóry w naturalny sposób wypełnia zmarszczkę.
Efekty są natychmiastowe, a preparat całkowicie wchłaniany. Do zabiegu używa się igły lub kaniuli, a podanie preparatu nie bywa bolesne i jest bardzo dobrze tolerowane przez pacjentów. Dla większego komfortu pacjenta można zastosować miejscowe lub przewodowe znieczulenie.
11-2

Jak to działa?


Wstrzyknięty w linię zmarszczki żel wiąże wodę, a powiększając objętość okolicy zmarszczki, wygłądza ją. Po zabiegu zaleca się picie dużej ilości niegazowanej mineralnej wody. Poza tym zabieg nie powoduje żadnych zmian w codziennym życiu pacjenta.

Jak to działa?


Wstrzyknięty w linię zmarszczki żel wiąże wodę, a powiększając objętość okolicy zmarszczki, wygłądza ją. Po zabiegu zaleca się picie dużej ilości niegazowanej mineralnej wody. Poza tym zabieg nie powoduje żadnych zmian w codziennym życiu pacjenta.

Jak przebiega zabieg?


Przed zabiegiem nakłada się krem znieczulający w miejsce przeprowadzanej korekty. Po ok. 20 min. bezboleśnie nakłuwa się nos (przed bólem chroni również lidokaina – środek znieczulający zawarty w preparacie). Nie przewiduje się występowania ani obrzęku ani siniaków, czy zaczerwienienia.

Jak długo utrzyma się efekt kwasu?


Przeważnie efekt utrzymuje się 6-12, a czasem nawet do 24 miesięcy. Przy korekcji ust czas trwania jest krótszy, bo tylko 3-6 miesięcy. Po tym okresie należy zabieg powtórzyć, by utrzymać pożądane rezultaty.
Okres trwania działania kwasu hialuronowego zależy od struktury tkanki, wieku pacjenta, jego trybu życia, a także od produktu wybranego do zabiegu oraz od miejsca wstrzyknięcia.

WSKAZANIA

Kwas hialuronowy stosuje się do:

Rozwiń
  • usuwania bruzd nosowo-wargowych
  • modelowania owalu twarzy (policzków, nosa i okolic jarzmowych)
  • wypełniania zmarszczek lwich, międzybrwiowych i okolic oczu (m.in. doliny łez)
  • unoszenia opadniętych kącików ust
  • powiększania i korekcji kształtu ust
  • regulowania linii żuchwy
  • wyrównania ubytków w objętości twarzy
  • odmłodzenia płatków uszu
  • powiększania piersi i pośladków
  • modelowania łydek, klatki piersiowej u mężczyzn oraz innych części ciała

Sprawdz nasze cenyPrzejdź do cennika