Medycyna Estetyczna


Zabieg Skinboosters

OPIS ZABIEGU

Restylane Skinboosters Vital® i Restylane Skinboosters Vital® Light to skuteczna alternatywa dla zabiegów mezoterapii. Doskonale poprawiają jakość skóry, delikatnie nawilżając jej głębokie warstwy stabilizowanym kwasem hialuronowym. To również zupełnie nowe podejście do rewitalizacji skóry, które opracowane zostało, aby znacznie i długotrwale zwiększać stopień jej nawilżenia. W efekcie zostają usprawnione funkcje skóry od wewnątrz, jest ona wyraźnie gładsza i ponownie nabiera zdrowego blasku.

Jak przebiega zabieg Skinboosters®?


Restylane Skonboosters® zawiera co prawda środek znieczulający, ale zapewniając lepszy komfort pacjentowi, na 30 minut przed zabiegiem znieczula się skórę, nakładając na nią krem znieczulający. Podczas zabiegu lekarz za pomocą bardzo cienkiej igły lub elastycznej kaniuli wstrzykuje preparat podskórnie w każdym obszarze twarzy i ciała, który wymaga rewitalizacji. Podczas jednego zabiegu przeważnie podaje się 1-2 mililitry preparatu na dany obszar.

Komu zaleca się zabieg Skinboosters®?


To zabieg polecany wszystkim, którzy pragną zapewnić sobie dogłębne i długotrwałe nawilżenie skóry. Skinboosters® jest doskonałą metodą, by poprawić owal twarzy, zlikwidować fotouszkodzenia skóry, czy też poprawić inne wrażliwe i podatne na powstawanie zmarszczek obszary. Idealnie sprawdza się na skórze dekoltu, ramion i dłoni, jak również na trudnych do korekcji okolicach (wrażliwy obszar ust i oczu). Zabieg przeznaczony jest zarówno dla skóry dojrzałej,jak i młodej z problemem blizn potrądzikowych.

Czy zabieg jest bezpieczny?

Ile serii zabiegów należy przyjąć?

By uzyskać optymalne rezultaty należy przeprowadzić:

- sesję początkową – składa się zwykle z 3 zabiegów (w odstępach 2-4 tygodni)
- regularne zabiegi podtrzymujące (w odstępach co ok. 6 miesięcy)
Przed przystąpieniem do leczenia stan pacjenta określa lekarz medycyny estetycznej, który pomaga w wyborze odpowiedniego preparatu Restylane Skinbooster®, a także ustala indywidualny harmonogram leczenia. To ważne, by osiągnąć możliwie jak najlepsze wyniki. Odpowiednia liczba zabiegów zależy od stosowanych produktów, rodzaju skóry oraz jej obszaru. Efekty stają się widoczne stopniowo. Poprawa widoczna jest już po pierwszej sesji, ale w celu otrzymania optymalnych rezultatów zaleca się przestrzegać protokołu zabiegów zaleconego powyżej bądź ustalonego przez lekarza indywidualnie. Zabieg przeważnie trwa 15-20 minut, po wstępnej konsultacji z lekarzem.

Co należy zrobić przed zabiegiem?


Należy poinformować lekarza o:

- aktualnie przyjmowanych lekach (np. aspiryna lub leki przeciwkrzepliwe)
- alergiach
- chorobach immunologicznych
- wcześniejszych terapiach estetycznych
- ciąży lub karmieniu piersią

A po zabiegu?


Zdarza się, że pojawia się zaczerwienienie skóry lub niewielkie siniaki w miejscach podania preparatu. Zazwyczaj ustępują już po kilku dniach, aczkolwiek w nielicznych przypadkach mogą utrzymywać się do kilku tygodni.

Sprawdź nasze cenyPrzejdź do cennika