Medycyna Estetyczna


Zabieg Cosmelan/Dermelan

OPIS ZABIEGU

Zabieg Cosmelan to sposób na odmłodzenie, wygładzenie i depigmentację skóry. To najskuteczniejsza kuracja wybielającą, bez porównania najlepsza z dostępnych na rynku terapii depigmentacyjnych.

Zabieg usuwa plamy barwnikowe pochodzenia hormonalnego przywracając równowagę skórze tłustej i mieszanej. Pozwala pozbyć się wszelkich przebarwień (niezależnie od ich etiologii i lokalizacji), dzięki obecności czynników rozjaśniających działających natychmiast.
Czas stosowania terapii Cosmelan jest dostosowywany indywidualnie do pacjenta w zależności od indywidualnych potrzeb, a także fototypu jego skóry. Działa on w oparciu o wykorzystanie substancji hamujących tyrozynazę, kluczowy enzym w procesie formacji melaniny. To właśnie melanina odpowiada za powstawanie plam oraz przebarwień. Parę substancji ze składu Cosmelan działa przez blokowanie tego enzymu, a nawet odwraca przemiany metaboliczne w łańcuchu.

Jak przebiega procedura zabiegu?

Procedura składa się z 2 etapów:
Pierwszy odbywa się w gabinecie, gdzie lekarz oczyszcza i odtłuszcza skórę pacjenta, po czym nakłada maskę. Następnie, po kilku godzinach (lekarz ustala indywidualny czas) zmywa ją pod bieżącą wodą. Po czym przez miesiąc od zabiegu pacjent stosuje krem Cosmelan 2, według schematu ustalonego przez lekarza.
Zabieg jest bezbolesny, chociaż przez kilka dni od zabiegu skóra pozostaje podrażniona i zaczerwieniona, następuje złuszczenie naskórka, któremu można zapobiec poprzez stosowanie kremów regenerujących.

Co należy robić po zabiegu?


W celu zmniejszenia dyskomfortu poleca się używanie nawilżających i natłuszczających preparatów. Powinno się stosować kremy z bardzo wysokim filtrem przeciwsłonecznym przed każdym wyjściem z domu.

Ważne!


Pod żadnym pozorem nie wolno przerywać terapii! Jeśli stosowanie preparatu zostanie przerwane, przebarwienia pojawią się ponownie, gdyż terapia nie eliminuje tendencji do hiperpigmentacji, a jedynie ją przerywa. Podczas trwania terapii nie wolno stosować innych środków wybielających ani złuszczających. Pierwsza wyraźna poprawa stanu skóry powinna być już widoczna już pierwszego tygodnia, ale kuracja musi trwać przynajmniej 3 miesiące.

Jakie są spodziewane efekty terapii?

Stan skóry ulega poprawie już tydzień po rozpoczęciu kuracji. Zależnie od typu skóry leczenie przebiega w różnym tempie: przy ciemnej skórze (fototyp IV i V) plamy znikają po 8-10 dniach, przy jasnej karnacji (fototyp I i II – blondyni i szatyni o jasnych oczach) zanik plam widoczny jest między 8-21 dniem. Terapia Cosmelan skuteczna jest w leczeniu przebarwień typu melasma (tj. ostuda), a także w przypadku przebarwień występujących po stosowaniu środków hormonalnych i w leczeniu ostudy ciężarnych.
Po tygodniu od rozpoczęcia kuracji stan skóry ulega poprawie – aż w 99% przypadków intensywność zabarwienia plam zmniejsza się o 95%.
Satysfakcjonujący, pełen efekt natomiast widoczny jest już po ok. 30 dniach.
Już miesięczna kuracja przeważnie pozwala osiągnąć w pełni zadowalające efekty.

Sprawdź nasze cenyPrzejdź do cennika