Medycyna Estetyczna


Lipoliza iniekcyjna

OPIS ZABIEGU

Lipoliza to inaczej deponowanie w tkankę tłuszczową mieszanki fosfatydylocholiny, deoksycholatu i np. L-karnityny lub krzemionki organicznej. Fosfatydylocholina PPC to naturalny składnik ludzkiego organizmu – lecytyna, która od dawna stosowana jest w medycynie w leczeniu zatorów tłuszczowych, a także przy redukcji lipidów we krwi. Fosfatydylocholina i deoksycholat podaje się w tkankę tłuszczową, co powoduje rozpad trójglicerydów po zniszczeniu komórek tłuszczowych. L-karnityna natomiast przyśpiesza metabolizm tłuszczu.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg?


Zabieg świetnie sprawdza się przy usuwaniu tzw. miejscowych otłuszczeń (podwójny podbródek, fałdy na brzuchu, udach, plecach).

Jakie są wskazania do zabiegu?


Zabieg poleca się przy miejscowym otłuszczeniu ciała. Lipolizę najczęściej wykonuje się w okolicach nadmiernych nagromadzeń tkanki tłuszczowej, tj.: brzuch, boczki, pośladki, podbródek, broda, wokół pach, czy nad kolanami.
11-2

Jak wygląda zabieg?

Najpierw odbywa się konsultacja z lekarzem, podczas której przeprowadza on wywiad dotyczący przebytych i aktualnych chorób oraz uczuleń u pacjenta. Następnie, na wybrane okolice ciała można nałożyć krem znieczulający. Podczas zabiegu lekarz korzysta z bardzo cienkich igieł, dzięki czemu zabieg jest doskonale tolerowany przez pacjentów. Po dezynfekcji skóry, następuje wstrzykiwanie preparatu w zaznaczone miejsca. W miejscu jego podania pojawia się zaczerwienienie, a także uczucie pieczenia. Oba objawy bardzo szybko ustępują.
Po zabiegu możliwy jest obrzęk, może również utrzymywać się bolesne i piekące zaczerwienienie, czasem lekkie swędzenie czy nawet drobne krwiaki. To typowe objawy rozpadu komórek tłuszczowych. Zabieg nie wymaga rekonwalescencji, pacjent od razu może wrócić do pełnej aktywności. Zabiegi należy powtarzać 2-3 razy w kilkudniowych lub kilkutygodniowych odstępach (zależnie od ilości tkanki tłuszczowej). Zdarza się, że wystarczy nawet jeden zabieg.
Po wykonanej lipolizie zaleca się wykonanie kilku zabiegów limfatycznych – pomogą one wydalić komórki tłuszczowe.

Jakie są efekty zabiegu?


Po zabiegu pacjenci obserwują:

utratę kilku cm w obwodzie w miejscu iniekcji
lepsze odżywienie skóry
lepsze mikrokrążenie
lepszy metabolizm komórek skóry
stymulację regeneracji skóry

PRECIWWSKAZANIA

Odradza się przeprowadzania zabiegu, gdy pacjent:

Rozwiń
  • jest w ciąży lub w okresie karmienie piersią,
  • ma zaburzenia krzepnięcia krwi,
  • ma padaczkę lub choroby wątroby i nerek,
  • ma aktywne infekcje skórne w miejscu wstrzyknięć,
  • ma alergię na składniki preparatu,
  • jest otyły

Sprawdz nasze ceny



Przejdź do cennika