Ginekologia estetyczna


MonaLisa Touch

OPIS ZABIEGU

Narządy płciowe, jak każdy inny organ w naszym ciele ulegają działaniu czasu, co jest najbardziej odczuwalne w okresie menopauzy. Szczególny wpływ na drogi rodne kobiety ma zmniejszenie produkcji estrogenu. Około 50% kobiet po menopauzie skarży się na typowe objawy atrofii narządów płciowych, powodujące zmniejszenie doznań seksualnych i obniżenie jakości życia. Jednocześnie, coraz więcej młodych, społecznie aktywnych kobiet zwraca się do specjalistów o pomoc w tym zakresie.

Firma DEKA opracowała nowe metody walki ze związanymi z wiekiem dolegliwościami okolic krocza. SmartXide2 to innowacyjny system laserowy CO2 przeznaczony do zabiegów modelowania pochwy i sromu (V2LR - Vulvo-Vaginal Laser Reshaping) umożliwiający odmłodzenie tego rejonu ciała, zarówno w znaczeniu kosmetycznym, jak i funkcjonalnym. Jest to rozwiązanie dla wszystkich kobiet pragnących uniknąć skutków ubocznych farmakoterapii.

Wymagania do zabiegu


aktualne badanie ginekologiczne
cytologia
usg transwaginalne

Bezpieczeństwo


W trakcie laseroterapii energia lasera rozlokowana jest miejscowo na ściankach pochwy w postaci punktów wielkości 200 mikronów. Laser działa jedynie na kilka procent tkanki waginy, co w istotny sposób wpływa na proces regeneracji.

Minimalna inwazyjność


Specyficzna struktura wiązki lasera umożliwia właściwą penetrację tkanki łącznej przez energię lasera CO2 (penetracja następuje poza nabłonkiem) w celu aktywacji regeneracji i nie stanowi ryzyka dla sąsiadujących tkanek i organów.

Bezbolesność


Zabieg MonaLisa TouchTM jest zupełnie bezbolesny wewnątrz pochwy i dobrze tolerowany przez srom (zabiegi na sromie dodatkowo są znieczulane miejscowo na 20 minut przed zabiegiem). Właściwości skanujące systemu DEKA HiScan V2LR zapewniają bardzo szybki przebieg zabiegu na tkance pochwy. Uzyskanie prawidłowej i głębokiej stymulacji zajmuje zaledwie kilka minut.

Unikalność


SmarXide2 jest pierwszym i jedynym systemem laserowym przeznaczonym do redukcji atrofii i poprawy elastyczności pochwy. MonaLisa TouchTM jest zastrzeżoną marką firmy DEKA.

Skuteczność


MonaLisa TouchTM to jedyna procedura potwierdzona nie tylko badaniami klinicznymi, lecz również histologicznymi i ultrasonograficznymi. Tkanka pochwy regenerowana jest dzięki głębokiej stymulacji osiągniętej poprzez unikalne połączenie specyficznej wiązki lasera CO2, struktury D-Pulse oraz odpowiedniego nasilenia emisji.

Zalecenia pozabiegowe


Po wykonaniu zabiegu pacjentka może wrócić do codziennej aktywności. Po zabiegu należy:

- zachować wstrzemięźliwość do 7 -10 dni
- unikać gorących kąpieli
- unikać podnoszenia ciężarów
- ograniczyć wysiłek fizyczny

WSKAZANIA

Rozwiń
  • Leczenie atrofii pochwy w okresie menopauzalnym i po okresie menopauzy oraz podczas radioterapii
  • Problem z suchością, swędzeniem podrażnieniem pochwy, bólem który jest szczególnie dotkliwy podczas stosunku
  • Rewitalizacja/ Odmładzanie zewnętrznych narządów

PRZECIWWSKAZANIA

Rozwiń
  • Ciąża
  • Miesiączka
  • Infekcje stref intymnych
  • Choroby nowotworowe

Sprawdź nasze cenyprzejdź do cennika