Medycyna Estetyczna


Redukcja uśmiechu dziąsłowego

OPIS ZABIEGU

To uwidaczniające się podczas uśmiechu dziąsła górnej szczęki. Jego przyczyny nie są znane. Być może spowodowany jest zbyt silnymi mięśniami wokół ust. Jednak znaczenie ma też rozwój zębów, ich wielkość, a także zbyt krótka górna warga.

Jak może pomóc przy tym botoks?


Podczas zabiegu toksynę botulinową wprowadza się w okolice skrzydełek nosa – skutkuje to zmniejszeniem skurczu mięśni, ponieważ preparat działa na komórki nerwowe. Osłabia mięśnie wokół ust, dzięki czemu nie podnoszą górnej wargi tak wysoko, a dziąsła są niewidoczne. Efekt utrzymuje się między 6 a 8 miesięcy.

Jak przebiega zabieg?


Przeprowadza się wywiad, po którym lekarz układa plan zabiegu dostosowując go do indywidualnych potrzeb twarzy pacjenta. Następnie cienką igłą wstrzykuje śródskórnie botoks w wyznaczone wcześniej miejsca. Cały zabieg trwa od kilkunastu minut do pół godziny, jest tzw. „zabiegiem lunchowym”, bo nie jest bolesny i nie zostawia praktycznie żadnych śladów. Mimo że odczuwalne jest tylko lekkie ukłucie, osobom wrażliwym na ból poleca się użycie w miejscu zabiegu kremu znieczulającego.
przedpo

A jak jest po zabiegu?


Zabieg jest bezpieczny, a jedynym śladem, jaki może się pojawić jest zaczerwienienie (ustępuje już po godzinie). Przez okres kilku kolejnych tygodni nie należy korzystać z zabiegów laserowych, czy wykorzystujących fale radiowe lub głęboką podczerwień. Odradza się również korzystanie z solarium, czy sauny, gdyż ich działanie osłabia efekt i skraca czas działania preparatu.

Czy mogą pojawić się skutki uboczne?


Czasem może zdarzyć się lekkie zaczerwienienie lub delikatne ślady po nakłuciach.

Kiedy efekt zabiegu będzie widoczny i jak długo się utrzyma?


Efekt pojawia się w ciągu 3 – 10 dni od zabiegu, a utrzymuje się od 6 do 8 miesięcy. Zabieg należy powtarzać, gdyż po 8 miesiącach mieśnie zaczynają pracowć normalnie, więc uśmiech dziąsłowy powraca.

PRZECIWWSKAZANIA

Nie należy korzystać z botoksu:

Rozwiń
  • będąc w ciąży
  • stosując antybiotyki
  • podczas stanów grypowych
  • przy zaburzeniach przewidnictwa nerwowo – mięśniowego (miastenia gravis, zespół Lamberta Eatona)
  • przy zaburzeniach krzepnięcia krwi
  • a nawet podczas stosowania leków antykoagulacyjnych (np. aspiryna)

Sprawdz nasze ceny



Przejdź do cennika