Ginekologia zabiegowa i plastyczna


Chirurgiczne leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu - taśma TOT


OPIS ZABIEGU

Wysiłkowe nietrzymanie moczu to objaw polegający na mimowolnym wycieku moczu podczas wysiłku, kichania lub kaszlu, spowodowanym przez wzrost ciśnienia w brzuchu. Początkowo mocz gubiony jest przy dużym wysiłku fizycznym, stopniowo jednak nawet chodzenie powoduje jego wyciek. W najcięższych postaciach mocz wycieka także w spoczynku.

Do wystąpienia wysiłkowego nietrzymania moczu przyczyniają się przebyte porody, które powodują bezpośrednie uszkodzenie struktur podtrzymujących narząd rodny.

Zabieg z użyciem taśmy beznapięciowej Unitape TOT przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym, ogólnym krótkotrwałym dożylnym lub podpajęczynówkowym. Zabieg polega na wprowadzeniu taśmy przez niewielkie nacięcie w pochwie, a następnie jej przymocowaniu tak, by podtrzymywała cewkę moczową od strony pochwy. Taśmy wprowadza się za pomocą specjalnie ukształtowanych prowadnic. Metoda jest małoinwazyjna, zabieg trwa krótko, a po jego przeprowadzeniu kobieta wypisywana jest domu tego samego dnia.
Przy prawidłowej kwalifikacji do zabiegu skuteczność jest oceniana na 95 %.

Rana po zabiegu goi się ok. 6 tygodni i w tym czasie należy powstrzymać się od współżycia i aktywności fizycznej.Zalecenia po zabiegu


- unikanie dużego wysiłku fizycznego przez 6 tygodni
- unikanie dzwigania przez 6 tygodni
- pielęgnacja rany
- stosowanie probiotycznych globulek dopochwowych
- profilaktyka zaparć i unikanie kaszlu
- powstrzymanie się od współżycia przez okres 6 tygodni

Sprawdź nasze cenyPrzejdź do cennika