Ginekologia zabiegowa i plastyczna


Chirurgiczne leczenie nietrzymania moczu przy użyciu taśmy Mini Sling


OPIS ZABIEGU

Wysiłkowe nietrzymanie moczu to objaw polegający na mimowolnym wycieku moczu podczas wysiłku, kichania lub kaszlu, spowodowanym przez wzrost ciśnienia w brzuchu. Początkowo mocz gubiony jest przy dużym wysiłku fizycznym, stopniowo jednak nawet chodzenie powoduje jego wyciek. W najcięższych postaciach mocz wycieka także w spoczynku.

Do wystąpienia wysiłkowego nietrzymania moczu przyczyniają się przebyte porody, które powodują bezpośrednie uszkodzenie struktur podtrzymujących narząd rodny.

Zabieg z użyciem taśmy beznapięciowej Mini Sling Ophira przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym, ogólnym krótkotrwałym dożylnym lub podpajęczynówkowym. Zabieg polega na wprowadzeniu przez niewielkie nacięcie pod cewką moczową w pochwie syntetycznej taśmy podpierającej cewkę. Taśma kotwiczona jest w mięśniu zasłaniaczu wewnętrznym. Metoda jest małoinwazyjna, zabieg trwa krótko, a po jego przeprowadzeniu kobieta wypisywana jest domu tego samego dnia.
Przy prawidłowej kwalifikacji do zabiegu skuteczność jest oceniana na 95 %.

Rana po zabiegu goi się ok. 6 tygodni i w tym czasie należy powstrzymać się od współżycia i aktywności fizycznej.Zalecenia po zabiegu


- unikanie dużego wysiłku fizycznego przez 6 tygodni
- unikanie dźwigania przez 6 tygodni
- pielęgnacja rany
- stosowanie probiotycznych globulek dopochwowych
- profilaktyka zaparć i unikanie kaszlu
- powstrzymanie się od współżycia przez okres 6 tygodni

Sprawdź nasze cenyPrzejdź do cennika