Medycyna Estetyczna


Wampirzy lifting - autologiczna fibryna PRF

OPIS ZABIEGU

Taki zabieg stosuje się w celu naturalnego odmłodzenia i regeneracji skóry. Dzięki właściwościom osocza bogatopłytkowego zabieg stymuluje powstawanie nowego kolagenu i naczyń krwionośnych oraz przyspiesza powstawanie nowych komórek naskórka. Przez to skóra regeneruje się, zostaje poprawiona jej elastyczność, napięcie, gęstość. Wszelkie zmarszczki i fałdy zostają wygładzone, a skóra jest lepiej ukrwiona, nawilżona. Wygląda na młodszą i nabiera blasku.

Jak przebiega zabieg?


Do specjalnych probówek pobierana jest własna krew pacjenta, następnie probówki wkłada się do wirówki laboratoryjnej i wiruje przy odpowiedniej prędkości. W wirówce płytki krwi oddzielają się od pozostałych składników. Tak powstały koncentrat bogatopłytkowy wraz z osoczem odciąga się do strzykawki, a następnie wstrzykuje się do skóry w wybrane miejsca. Przy wstrzykiwaniu korzysta się z zastosowania techniki mezoterapii igłowej lub liniowo, wzdłuż zmarszczek i fałdów skóry, używa się też kremu znieczulającego, by pacjent czuł się całkowicie komfortowo.

Czy zabieg jest bezpieczny?


To jeden z najbezpieczniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Dzięki 100% biokompatybilności i immunologicznej neutralności nie powoduje ryzyka reakcji uczuleniowych. Natomiast skuteczność w osiągnięciu efektu spowodowana jest wysoką zawartością w osoczu bogatopłytkowym substancji odpowiedzialnych za stymulację procesów naprawczych skóry.

Komu poleca się zabieg?


Poleca się go w przypadku występowania oznak starzenia, takich jak: zmarszczki, kurze łapki, zmniejszona gęstość skóry, bruzdy, ale również gdy potrzebne jest szybsze gojenie skóry i jej regeneracja po innych zabiegach, np. laserowych. Jest doskonałym rozwiązaniem dla osób poszukujących naturalnych metod oraz dla osób z chorobami alergicznymi.

Autologiczna fibryna


To zabieg dopełniający, w którym pozyskuje się krew pacjenta do specjalnej probówki, umieszcza się probówkę w wirówce laboratoryjnej i nastawia wirowanie o odpowiedniej prędkości i czasie. Do osocza bogatopłytkowego, które uzyskuje się właśnie w ten sposób, dodaje się odpowiedni czynnik pozwalający na utworzenie autologicznej fibryny. Fibrynę tę podaje się igłą bezpośrednio do skóry.
W rezultacie otrzymuje się odmłodzenie twarzy i zredukowanie na niej zmarszczek, czyli ubytków tkanek podskórnych, które pojawiają się wraz z wiekiem.

Jak to możliwe?

Jest to możliwe, gdyż fibryna to autogenna matryca (bogata w leukocyty i naczyniowy czynnik wzrostu.) stymulująca gojenie, a także wzrost tkanek miękkich.

Inicjuje również trwałe uwalnianie płytkowego czynnika wzrostu oraz białka (co odgrywa znaczącą rolę w procesie angiogenezy), transformującego czynnika wzrostu oraz białka (stymulujących wzrost tkanek i trombospondyny 1), przylegającej glikoproteiny (pośredniczy ona w interakcjach między komórkami, a także w procesie angiogenezy).
Zatem po zabiegu wokół podanej fibryny w skórze tworzy się włóknista otoczka, a czynniki wzrostu stymulują fibroblasty do produkcji kolagenu, dzięki czemu otrzymujemy efekt „podniesienia”, który trwa około 2 lat.

Oba zabiegi (z osoczem bogatopłytkowym oraz autologiczną fibryną) można wykonać podczas jednej wizyty.

Jak często należy wykonywać zabieg?

- Pacjentom poniżej 35 roku życia (zabieg profilaktyczny) zaleca się 1 zabieg na 12-24 miesiące.
- Pacjenci między 35 a 45 rokiem życia powinni powtarzać zabieg po 9 -12 miesiącach.
- Pacjenci powyżej 60 roku życia powinni korzystać z zabiegu po 3,9 i 18 miesiącach od pierwszego zastosowania.
Nie ma ustalonego jednolitego standardu terapii osoczem bogatopłytkowym. Decyzję podejmuje każdorazowo lekarz medycyny estetycznej, sprawdzając stan pacjenta i dostosowując indywidualnie rozwiązanie.

WSKAZANIA

Zabieg stosuje się w celu:

Rozwiń
 • leczenie łysienia
 • leczenie blizn potrądzikowych
 • poprawy kolorytu, gęstości i napięcia skóry
 • rewitalizacji skóry (w szczególności trudnych okolic oczu lub szyi)
 • szybkiego gojenia się po zabiegach laserowych
 • profilaktyki starzenia się skóry

PRZECIWWSKAZANIA

Zabieg jest w pełni bezpieczny przy zastosowaniu odpowiedniego zestawu i zasad aseptyki. Ale nie powinien być stosowany podczas:

Rozwiń
 • ciąży oraz karmienia
 • chorób autoimmunologicznych oraz nowotworowych
 • chorób z zaburzeniami funkcji lub liczby płytek krwi
 • chorób krwi, a także przy zaburzeniach jej krzepliwości
 • nietolerancji iniekcji
 • aktywnej opryszczki, a także w razie innych zakażeń skóry

Sprawdź nasze cenyPrzejdź do cennika