O nas

Klinika Dąbrowski powstała w 2017 roku z myślą o kontynuacji rodzinnej tradycji lekarskiej. Jej założycielem jest Krzysztof Dąbrowski, który z pasją podąża śladami ojca, a także wspólnie z nim zarządza oddziałem położniczo-ginekologicznym w Okręgowym Szpitalu Kolejowym w Katowicach. W trosce o jakość świadczonych usług w dziedzinie ginekologii i medycyny estetycznej, Klinika Dąbrowski utrzymuje najwyższe standardy poprzez nabyte doświadczenie, uzyskane certyfikaty oraz ciągłe doskonalenie.

"aby znaleźć swoje powołanie praca musi stać się życiowym hobby, które pielęgnujemy przez rozwój kwalfikacji"

 

Krzysztof Dąbrowski

Specjalista położnictwa i ginekologii, certyfikowany lekarz medycyny estetycznej

Specjalista położnictwa i ginekologii, certyfikowany lekarz medycyny estetycznej, ultrasonografista. Absolwent prestiżowych uczelni, Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, Politechniki Śląskiej oraz Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej GWSH.

Czytaj

Stanisław Dąbrowski

Specjalista położnictwa i ginekologii, Cytolog

Specjalista położnictwa i ginekologii, cytolog. Specjalizuje się w operacjach ginekologicznych oraz prowadzeniu ciąży.

Czytaj
 

Dzieńdobry TVN

Dr Dąbrowski


Mieliśmy zaszczyt wystąpić w programie DZIEŃDOBRY TVN - cykl reportaży "Lekarze z pasją". Zapraszamy do obejrzenia materiału, który do tej pory napawa nas pozytywną energią.
tvntvn_2

Opinie ze ZNANYLEKARZ.pl

 • Anna W.
  Wspaniały lekarz i gdybym mogła dałabym ocenę 10, a nawet i wiecej, ponieważ dzięki szybkiej decyzji zawdzięczam mu życie mojego synka. Do Pana Doktora trafiłam z polecania koleżanki, której ciążę prowadził. Na pierwszą wizytę szłam sceptycznie nastawiona, ponieważ miała ona być pierwszy raz u ginekologa-mężczyzny. I tutaj mega pozytywne zaskoczenie podejściem do pacjentki. Wszystko skrupulatnie tłumaczone nawet po kilka razy, bardzo profesjonalne podejście i wszystko odbywa się w sympatycznej atmosferze:) mogłabym pisać i pisać w samych superlatywach. Kolejną ciążę z pewnością również będę chciała, aby była prowadzona przez Pana Doktora. Jeszcze raz dziękuję!!!
  Anna W.
 • Sebastian
  Fachowa i rzeczowa odpowiedz na zapytania. Profesjonalny sprzęt w końcu dowiedziałam się co mi dolega a nie tylko domysły i najlepiej operowanie. Z pewnością jeszcze skorzystam z wizyty u Pana doktora. Szczerze polecam
  Sebastian
 • jasiasklebis
  Jestem bardzo zadowolona, była to moja pierwsza wizyta ale napewno nie ostatnia. Pan doktor udzielił mi odpowiedzi na wszystkie pytania. Polecam z całego serca, w końcu znalazłam swojego lekarza a byłam już u wielu gdzie zawsze wychodzilam nie zadowolona.
  jasiasklebis
 • mondrym
  Do Pana Doktora trafiłam zupełnie przypadkowo, kiedy szukałam na portalu najszybszego terminu by potwierdzić ciąże, wtedy myślałam jedynie o jednorazowej wizycie,jednak już po pierwszym spotkaniu wiedziałam,że w końcu znalazłam lekarza,który nie tylko lubi to co robi,ale robi to bardzo dobrze.Indywidualne podejście do pacjenta,wyczerpujące odpowiedzi na pytania,ogromna wiedza,a przede wszystkim dokładność wykonywanych badań i doskonała opieka wyróżnia Pana Doktora na tle innych. Dzisiaj już mogę cieszyć się zdrową córeczką i zyskałam coś jeszcze - w końcu mam lekarza,któremu w pełni ufam! Polecam i dziękuję :)
  mondrym
 • Kiki
  Kompetentny lekarz, poświęcił mi dużo czasu, wszystko wyjaśnił, odpowiedzial na każde pytanie. Polecam
  Kiki
 • kbenesz
  Wspaniały człowiek, w każdym stopniu profesjonalista. Poczucie komfortu na każdym etapie badania. Polecam
  kbenesz
 • Ewa.kolodziejczyk
  Lekarz z powołania, fantastyczne podejście do pacjenta, dokładne wyjaśnienie każdej procedury, możliwość kontaktu telefonicznego z doktorem w przypadku ewentualnych spraw pilnych poza gabinetem! Jestem bardzo zadowolona z pierwszej wizyty i na pewno zostanę stałą pacjentka dr Dąbrowskiego.
  Ewa.kolodziejczyk
 • ewa.kolodziejczyk
  Zdecydowanie polecam. Oby więcej takich lekarzy. Pełen profesjonalizm. Mało, który lekarz podchodzi w taki sposób do pacjenta - pozytywny oczywiście.
  ewa.kolodziejczyk
 • Barbara
  Profesjonalnie i punktualnie. Pan doktor cierpliwie i kulturalnie wszystko mi wytlumaczyl. Polecam gorąco
  Barbara
 • Natalia Jagodzińska
  Do Pana Krzysztofa trafiłam z polecenia w mojej pierwszej ciąży i był to jak najbardziej trafiony wybór. Pan Krzysztof jest lekarzem z ogromną wiedzą, który rzetelnie podchodzi do każdego zadanego pytania, a jego odpowiedzi są konkretne i wyczerpujące. Dodatkowo indywidualne podejście do pacjenta tworzy atmosferę zaufania, która jest niezwykle istotna w okresie ciąży. Zdecydowanie polecam!
  Natalia Jagodzińska
 • Dominika Kumor
  Podejście rzeczowe, merytoryczne, postępowe i dostosowane do pacjentki. Cieszę się, że trafiłam do doktora Dąbrowskiego, ponieważ miałam poczucie, że traktuje mnie jak człowieka, a nie kolejny zapychający jego kalendarz termin. W moim odczuciu jest to lekarz z powołania, ze świetnym podejściem do pacjentki. Była to moja pierwsza ciąża, więc tym bardziej czułam się dobrze "zaopiekowana" :). Myślę, że warto również dodać, że doktor Dąbrowski nie stroni od kontaktu telefonicznego w razie potrzeby pacjentki. Wiedziałam, że jak coś będzie mnie niepokoić, mogę się z nim kontaktować bez wyrzutów sumienia. Dziękuję i polecam!
  Dominika Kumor
 • weronikajedrasik
  Jestem po pierwszej wizycie, ale już jestem pewna, że znalazłam w końcu dobrego lekarza, który obszernie wyjaśnia wszystkie problematyczne kwestie bez spoglądania na zegarek.
  weronikajedrasik
 • Sylwia Sobczak-Kosińska
  Z czystym sumieniem polecam Dr Krzysztofa Dąbrowskiego rzeczowy,kompetentny I miły lekarz.Polecam w 100%
  Sylwia Sobczak-Kosińska
 • anna.lipert
  Lekarz kompetentny, bardzo profesjonalny a przy tym niezwykle uprzejmy. Dr Dąbrowski prowadził moją ciążę oraz wykonał cesarskie cięcie z powodu niewspółmierności porodowej. Zarówno na wizytach jak i w szpitalu jego podejście do pacjenta daje wewnętrzny spokój i przekonanie że jest się w dobrych rękach. W razie wątpliwości odbierał telefony i odpisywał na smsy z pytaniami. Gdybym kolejne dzieci rodziła na Śląsku na pewno znów postawię na niego.
  anna.lipert
 • ewa.nova1
  Profesjonalne udzielanie informacji, wysoka kultura osobista a przy okazji poczucie humoru. Polecam :)
  ewa.nova1
 • N.
  Z czystym sumieniem mogę polecić wizytę u dr Dąbrowskiego każdej kobiecie. Dawno nie spotkałam się z lekarzem tak kompetentnym i jednocześnie miłym wobec Pacjenta. Podczas prowadzonego badania tłumaczy w zasadzie każdy swój ruch, ponadto opisuje dokładnie, co jest widoczne na monitorze. Można go oczywiście dopytać o kwestie niezrozumiałe i wszystko wytłumaczy.
  N.
 • Agata
  Doktor Krzysztof jest dla mnie rewelacyjnym lekarzem ginekologiem, bardzo profesjonalny w temacie nowoczesnych metod leczenia ginekologicznego. Trafiłam do niego z polecenia przyjaciółki z bardzo- jak dla mnie wstydliwym problemem- było to krwawienie podczas każdego stosunku płciowego. Borykałam się z tym problemem od 7 lat i wszyscy ginekolodzy do których trafiłam (a było ich 5) mówili to samo "to tak będzie, taka Pani natura". W końcu trafiłam na doktora Krzysia, opowiedziałam całą swoja historię, a on powiedział " damy radę, to jest krwawienie kontaktowe ". Zaproponował kilka wyjść, ale ja wybrałam laser. Zabieg trwał kilka minut, a podejście lekarza rewelacyjne (bardzo delikatny i konkretny), podczas zabiegu ciągle tłumaczył co robi. Doktor za pomocą lasera, jak czarodziej za pomocą magicznej różdżki sprawił, że mój problem zniknął. Męczyłam się z tym tyle lat, a Doktor jednym zabiegiem sprawił, że moje życie seksualne zmieniło się nie do poznania. Skorzystałam również z zabiegu ostrzykiwania osoczem bogatopłytkowym i bardzo polecam, gdyż doznania seksualne są dużo mocniejsze . Bardzo dziękuje Doktorze za wsparcie i to czego Pan Doktor dokonał.
  Agata
 • Jolanta
  Doktor Dąbrowski to świetny lekarz. Ma świetne podejście do pacjentki, wszystko tłumaczy a Jego wiedza jest imponująca. Bardzo spokojnie wszystko wyjaśnia a w najważniejszym momencie życia czyli w trakcie ciąży ten spokój jest nieoceniony. W szpitalu wielokrotnie przychodził pytać o moje samopczucie a w momentach decyzyjnych działal szybko i skutecznie. Polecam bardzo gorąco.
  Jolanta
 • Ania
  Nie mam żadnych wątpliwości Dr Dąbrowski jest lekarzem pełnym pasji z ewidentnym powołaniem do zawodu. Na pierwszej wizycie, po kilku minutach rozmowy widać, że ginekologia, zwłaszcza ta nowoczesna (z estetyczną włącznie) to jego konik. Wnikliwy wywiad (pierwszy raz lekarz zadawał mi tak wiele pytań), szczegółowe wyjaśnienie problemu w bardzo przystępny sposób (wraz z obrazkiem dla laika) i przedstawienie kilku rozwiązań -  wszystko bez pośpiechu, w bardzo przyjaznej atmosferze. 100% profesjonalizmu i indywidualne podejście do pacjentki daje poczucie bycia w naprawdę dobrych rękach. Okazało się, że to dopiero początek :) Miałam wykonany zabieg rewitalizacji laserowej MonaLisaTouch (trzy etapy) wraz z ostrzykiwaniem osoczem bogatopłytkowym PRP. Efekty przeszły moje najśmielsze oczekiwania - wrażliwość, nawilżenie czy potęgowanie doznań to tylko kilka kwestii, które uległy diametralnej poprawie. W moim przypadku to zmiana o 180 stopni - w życiu nie przypuszczałam, że mogło by być inaczej... i tak dobrze... Szczerze polecam! Panie Doktorze, jeszcze raz bardzo dziękuję za pomoc i wsparcie. Do zobaczenia - jeszcze nie raz!
  Ania
 • Sandra B.
  Polecam z czystym sumieniem! Pan doktor prowadził moją pierwszą ciążę (i myślę nie ostatnią;) ). Już na pierwszej wizycie wzbudził ogromne zaufanie przez co ciąża była prowadzona przez niego do samego końca i zakończona osobiście cesarskim cięciem. Pan Krzysztof udostępnia do siebie numer telefonu więc w razie jakichkolwiek wątpliwości, pytań, rozterek śmiało można pisać lub dzwonić. Panie doktorze jeszcze raz dziękujemy za opiekę!
  Sandra B.
 • Anna
  Jestem pacjentką Doktora Dąbrowskiego od kilku dobrych lat z niejednego powodu. Jego profesjonalizm, kompetencja i zaangażowanie przewyższa wszystkie standardy jakie do tej pory przyszło mi poznać. Pomimo że to młody lekarz, ma bogate doświadczenie w swojej dziedzinie. Choruję na rzadką i trudną do wyleczenia chorobę i jedynie dr Dąbrowski, po dokładnej analizie, badaniach i w oparciu o swoje doświadczenie, dopasował mi leki dzięki którym funkcjonuję w miarę normalnie. To pierwszy lekarz jakiego poznałam, który utrzymuje stały i profesjonalny kontakt z pacjentem podczas całego okresu leczenia. Gorąco polecam tego lekarza kobietom w każdym wieku. Sylwia
  Anna
 • Daria Muszyńska
  Na Pana Dąbrowskiego trafiłam 6 lat temu w Szpitalu, wykonywał mi badanie po porodzie. Człowiek z dużą dozą empatii, jako jedyny z lekarzy w Szpitalu zainterweniował, gdy miałam pewne obawy po bezpośrednim okresie po połogu. Zawsze uśmiechnięty potrafi przekazać dobrą energię przed badaniem, dzięki czemu można się wyluzować, badanie u niego przebiega sprawnie i bezboleśnie. Po wypisie z szpitala, od razu przepisałam się do Pana Krzysztofa, jestem jego pacjentką do dziś.
  Daria Muszyńska
 • A i P
  Wspaniały lekarz! Do dr. Dąbrowskiego trafiłam ponad dwa lata temu; ) i bardzo się z tego cieszę. To lekarz z powołania, na którego można liczyć dosłownie w każdej chwili - odpisuje na wiadomości, oddzwania - jest w stałym kontrakcie z pacjentką - doświadczyłam tego zarówno w ciąży i w niej nie będąc. Córeczka kończy miesiąc i to, że jest z Nami jest ogromną zasługą Pana Doktora - monitorował Ją przez cały okres ciąży, zlecał niezbędne badania. Skierował nas do świetnego specjalisty na badania prenatalne oraz polecił nam szpital, w którym córeczka przyszła na świat. Serdecznie polecam wizyty u dr. Dąbrowskiego.
  A i P
 • Aleksandra
  Moje dwie poprzednie ciąże to seria licznych problemów , hospitalizacji i mnóstwo stresu dlatego polecam z całego serca dr Dąbrowskiego - Wprowadzil w obu ciążach spokój i poczucie bezpieczeństwa .doktor ma przysłowiowego nosa - wiedział kiedy niezbędna jest hospitalizacja a kiedy wystarczy obserwacja, mogłam zawsze na Niego liczyć -liczne porady telefoniczne czasami o późnych godzinach! Takich doktorów jak dr Dąbrowski to szukać ze świeczka !!polecam!!
  Aleksandra
 • anita
  Do tego lekarza trafiłam w 8 tyg ciąży (bardzo wyczekanej) - moja pani doktor poszła na zwolnienie i musiałam wybrac innego ginekologa. Lekarz nie chciał wykonać usg ani zlecić badań, stwierdził, że skoro mam potwierdzoną ciążę tydzień wczesniej, to nie ma takiej potrzeby, a poza tym..i tutaj zacytuję: " w 8 tyg to jeszcze może dojśc do poronienia, więc niech się pani nie nastawia tak. jakby posadzić obok pani jeszcze jedną kobietę w 8 tyg ciąży, to któraś z was poroni". koniec cytatu. Zachowanie lekarza zostawiam do wlasnej interpretacji. Wybrałam w końcu innego lekarza prowadzącego, a tego polecam omijać jak najszerszym łukiem. a mój synek kończy niedługo 2 latka:)
  anita
 • Karolins
  Trafiłam do doktora, ponieważ mój lekarz prowadzący ciąże byl na urlopie. Dr którego interesuje historia pacjenta ale tez to co chce pacjent powiedzieć i jakie ma zdanie na dany temat, a to w dzisiejszych czasach mało spotykane, wysłuchał zbadał bardzo delikatnie, sympatyczny, uśmiechnięty, doradził, podpowiedział - moja 2 ciąża to seria pobytów w szpitalu i 2 operacji po których cały czas czułam niepokój i nerwy, Dr na jednej wizycie bardzo mnie uspokoił życzę każdej pacjentce aby spotkała takiego lekarza gdy ma mnóstwo obaw i strachu, który oprócz tego ze jest świetnym lekarzem jest także dobrym człowiekiem.
  Karolins
 • M.S.
  Pan Doktor prowadzi moją ciążę. Jestem bardzo zadowolona z jego kompetencji, wiedzy na temat najnowszych odkryć w dziedzinie leczenia niepłodności, jak również z delikatności w przeprowadzaniu badania. W końcu znalazłam lekarza, który słucha oraz interesuje się pacjentką. Mało tego, gdy na początku ciąży wylądowałam w szpitalu (przyczyną nie była ciąża) i obawiałam się, że podawane mi leki mogą mieć negatywny wpływ na zarodek, Pan Doktor zaoferował, że zbada mnie u siebie w szpitalu nawet w Święta. Na szczęście, szpital w którym "rezydowałam" zlecił konsultację ginekologiczną i nie było potrzeby fatygowania Pana Dąbrowskiego.
  M.S.
 • Ewelina.mikolow
  Konsultacja na bardzo wysokim poziomie, oparta na wywiadzie i badanianiu w tym usg, które daje pełen obraz zmian chorobowych. Pan Doktor jest rzeczowy, miły i co ważne - a niestety rzadko spotykane w tej profesji - bardzo delikatny. Zlecil konieczne badania i zaordynowal leczenie. Wizyta przebiegła w życzliwej i nie krępujacej pacjentkę atmosferze. Polecam konsultację u Pana Doktora z czystym sumieniem!
  Ewelina.mikolow
 • Anonim
  Mój najulubieńszy lekarz. Uratował mnie przed krwotokiem po okropnym średniowiecznym wypalaniu nadżerki u innego lekarza. Zawsze chętny do pomocy, odpowiada na telefony, smsy. Teraz prowadzi moją ciążę, bardzo uważnie, zleca wszystkie badania, odpowiada na wszystkie pytania i wątpliwości.
  Anonim
 • marzna_s
  Leczyłam się już u wielu lekarzy, w tym najlepszych specjalistów w regionie, ale dopiero przy dr Dąbrowskim czuję, że mam prawidłową opiekę. Pan Krzysztof Dąbrowski to najlepszy profesjonalista i wspaniały człowiek, a przy tym bardzo konkretny, ma ustaloną dla każdego strategię leczenia, nie działa chaotycznie. Nie pozwala też sobą kierować, co zdarzało mi się wcześniej z innymi lekarzami (nie przytakuje, gdy zaproponuje się konkretny lek lub badanie, trzyma się własnej opinii). Wszystko dokładnie tłumaczy, a jeśli odmawia jakiegoś badania (np. przeczytam o czymś w Internecie) tłumaczy dlaczego nie ma sensu go robić, co później okazuje się trafną decyzją. Profesjonalista, lekarz z powołania dla którego to zdrowie jest najistotniejsze, a nie pieniądze (u większości specjalistów u których byłam wcześniej, zwłaszcza tych utytułowanych, niestety to one grały główną rolę). Ponadto jest bardzo otwarty i kulturalny, bardzo dobrze się z nim rozmawia na każdy temat i potrafi rozluźnić atmosferę podczas badań, co dla mnie jest szczególnie istotne, przy mojej wręcz chorobliwej wstydliwości.
  marzna_s
 • Karina

  Chcialam polecic wszystkim pania bardzo dobrego ginekologa jakim jest Pan Krzysztof Dabrowski.po 3 latach staran o ciaze zglosilam sie do Pana doktora i po jego zaleceniach po dwóch miesiacach zaszlam w upragniona ciaze.po za tym jest bardzo sympatyczny, poswieca duzo czasu i szczegolowo tlumaczy to co powinnam wiedziec.w cuda nie wierze ale w tego wlasnie doktora TAK.polecam z czystym sumieniem!

  Karina
 • Pacjentka
  Najlepszy ginekolog, zawsze chętnie odpowiada na wszystkie pytania, sympatyczny, bardzo zaangażowany w swoją prace. Polecam
  Pacjentka
 • wrobelmonika000
  Szczerze polecam, Pan Krzysztof wszystko wyjaśnia w bardzo zrozumiały sposób. Miła i bezstresowa atmosfera. Była to moja pierwsza wizyta ale na pewno nie ostatnia :).
 • Mateusz T.
  Bardzo dobry lekarz :) Z cierpliwością odpowiada na wszystkie zadane pytanie, co się bardzo ceni w dzisiejszych czasach.
 • IS
  Bardzo sympatyczny i konkretny lekarz. Wysłuchał wszystkiego i wtedy zdecydował o leczeniu, podszedł do problemu całościowo, a nie tylko próbował wyleczyć jeden objaw. Bardzo rzeczowo przedstawił "plan działania" w celu dalszego leczenia, wyjaśnił, co i jak, i dlaczego. Można było w dodatku omówić z nim wszystkie aspekty dot. problemu, żeby rozwiać obawy.

Sprawdź nasze cenyZobacz więcej