Ginekologia estetyczna


High Intensity Focused Ultrasound

OPIS ZABIEGU

HIFU (High Intensity Focused Ultrasound) to ultradźwięki wykorzystywane z powodzeniem w medycynie estetycznej twarzy i ciała. Od niedawna technologia ta ma także zastosowanie w regeneracji i odmładzaniu miejsc intymnych.

Dla kogo HIFU?

Polecamy ten zabieg kobietom, które pragną zrewitalizować pochwę po przebytych porodach, odczuwają dużo mniejszą satysfakcję z pożycia lub cierpią na wysiłkowe nietrzymanie moczu. Zabieg poprawia elastyczność ścian pochwy i powoduje jej zwężenie. Wysiłkowe nietrzymanie moczu - ultradźwięki powodują zwężenie przedsionka pochwy i zmniejszenie kąta nachylenia cewki moczowej, co przywraca jej prawidłowe funkcjonowanie. Zespół luźnej pochwy i rewitalizacja poporodowa - zastosowanie HIFU powoduje regenerację pochwy, stymuluje odbudowę kolagenu i poprawia elastyczność ścian pochwy.

Na czym polega wyjątkowość tej metody?

Największą zaletą zabiegu z użyciem HIFU jest nieinwazyjność. Zabieg jest bezbolesny, nie wymaga specjalnych przygotowań a po zakończonym zabiegu pacjentka może wrócić do normalnego funkcjonowania.

Jak wygląda zabieg

Do pochwy wprowadzana jest specjalna głowica emitująca ultradźwięki, które oddziaływują na tkankę mięśniową, Zabieg trwa ok. 20 min. i nie wymaga hospitalizacji. Pacjentka bezpośrednio po zabiegu może wrócić do aktywności zawodowej.

Jak szybko pojawiają się efekty zabiegu?

Efekty zabiegu są odczuwalne po ok. kilku tygodniach. Po tym czasie następuje: zwiększenie elastyczności mięśni pochwy, nawilżenie błony śluzowej pochwy, wzrost napięcia błony śluzowej pochwy, zmniejszenie średnicy pochwy, regeneracja błony śluzowej pochwy, redukcja lub łagodzenie objawów wysiłkowego nietrzymania moczu.

Sprawdź nasze cenyprzejdź do cennika